Nie znalazłeś?
Zapytaj sprzedawcę!
Odpowiemy w ciągu 15 minut
Producenci
Newsletter
Podając e-mail wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez BeEco Michał Terlega, ul. Panewnicka 343A/5, 40-773 Katowice NIP: 9541473387, REGON: 240992949 e-mail kontakt@beeco.pl, w celu przesyłania informacji newsletter.

Produkty bezglutenowe

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób słyszało o produktach bezglutenowych. Na stołach królowały wypieki na bazie mąki pszennej i było to coś normalnego. Dziś – gdy świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego odżywiania się jest znacznie wyższa niż wtedy, rozszerzyła się również oferta wyrobów bezglutenowych. Są one wybawieniem dla osób, które ze względów zdrowotnych glutenu spożywać nie mogą, a także ułatwieniem dla tych, którzy glutenu spożywać nie chcą.

Jako, że mąka pszenna i żytnia najpowszechniej stosowane są do przygotowywania pieczywa i innych wypieków – wśród produktów bezglutenowych to właśnie one przeszły największą metamorfozę. Skład pieczywa i innych wypieków został znacząco zmodyfikowany, z wykluczeniem wszystkiego, co zawiera gluten. Dzięki temu wyroby te są odpowiednie dla osób z nadwrażliwością lub nietolerancją na gluten, chorujących na celiakię, chorobę Duhringa czy choroby autoimmunologiczne, dając im jednocześnie wrażenie swobody i brak poczucia utraty pewnej ważnej części kulinarnego życia. Mąka pszenna i żytnia zostały w tych produktach zastąpione mieszankami innych mąk w różnych proporcjach: wykorzystuje się mąkę ryżową, mąkę i skrobię kukurydzianą, mąkę z siemienia lnianego, mąkę fasolową, skrobię ziemniaczaną, mąkę gryczaną i inne zamienniki.

Bezglutenowa alternatywa dla klasycznych produktów

Produkty bezglutenowe są bezpieczną alternatywą dla wszystkich, którzy musieli lub chcieli zrezygnować w swojej kuchni z mąki pszennej. W ich stronę skierowana jest nasza oferta, która zawiera różnego rodzaju produkty bezglutenowe, a wśród nich m.in.:

- chleb

- bułki

- mieszanki do wypieku pieczywa

- pieczywo chrupkie

- mąki na chleb i uniwersalne

- bułkę tartę

- spody do pizzy

- przekąski (chrupki i krążki kukurydziane i ryżowe)

- papier ryżowy

- proszek do pieczenia

- wafle kukurydziane i ryżowe

Wszystkie te produkty są bezglutenowe i doskonałe do codziennego spożywania. Świetnie zastępują tradycyjne pieczywo pieczone na bazie mąki pszennej i żytniej. Składniki użyte do ich produkcji z natury nie zawierają glutenu, ale również nie zostały nim zanieczyszczone, co często zdarza się w przypadku produktów sprzedawanych w sieciowych sklepach.

Pieczywo bezglutenowe będzie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu, ochoty lub możliwości, by wypiekać je samodzielnie w domu, a nie chcą z niego rezygnować. Dla osób, które są gotowe na samodzielny wypiek, w ofercie znajdą się mieszanki do wypieku pieczywa. Dla tych, którzy nie chcą rezygnować ze słodkich wypieków, oferujemy bezglutenowy proszek do pieczenia oraz gotowe mieszanki do wypieku ciast, muffin i brownie. Miłośnicy pizzy ucieszą się  z gotowych bezglutenowych spodów do pizzy, a wielbicieli panierki na klasycznym schabowym ucieszy bezglutenowa bułka tarta. Koneserzy kina docenią zaś przekąski, które umilą filmowe wieczory.

Produkty bezglutenowe bezpieczne dla osób chorych na celiakię i nie tylko

Zaletą produktów bezglutenowych jest to, że mogą je bezpiecznie spożywać osoby chore na celiakię, bez obawy, że jakiś produkt wywoła niekorzystne skutki zdrowotne. Produkty bezglutenowe są również dobrym rozwiązaniem dla osób, które czasowo muszą odstawić gluten ze względu na podejrzenie alergii lub w przypadku nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten. Wiele chorób autoimmunologicznych i neuropsychicznych współistnieje z zespołem jelita drażliwego – zauważono, że eliminacja glutenu wpływa korzystnie na stan zdrowia chorego. Dla wszystkich tych osób produkty bezglutenowe są rozwiązaniem, które pozwala im prowadzić normalny tryb życia, bez wyrzeczeń i godzin spędzonych w kuchni. 

Wybór produktów z naszej oferty daje gwarancję, że są to produkty bezglutenowe, najwyższej jakości. Nie wymuszają rezygnacji z pieczywa i ulubionych wypieków, pozwalając na kulinarne eksperymenty nawet tym osobom, które musiały wykluczyć gluten ze swojej diety.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl