Nie znalazłeś?
Zapytaj sprzedawcę!
Odpowiemy w ciągu 15 minut
Producenci
Newsletter
Podając e-mail wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez BeEco Michał Terlega, ul. Panewnicka 343A/5, 40-773 Katowice NIP: 9541473387, REGON: 240992949 e-mail kontakt@beeco.pl, w celu przesyłania informacji newsletter.

Zdrowa żywność dla dzieci i niemowląt

Jednym z powodów, dla których żywność ekologiczna jest tak ważna jest to, że pomaga dzieciom zasmakować „prawdziwego” jedzenia, wolnego od sztucznych wspomagaczy smaku, szkodliwych aromatów, barwników i konserwantów. Tak naprawdę, jedynie żywność ekologiczna może sprawić, że maluch doceni naturalne smaki różnych potraw. Pierwsze 1000 dni żywienia małego dziecka ma znaczący wpływ na jego dalszy rozwój, zdrowie i wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych. To co i w jaki sposób mu się oferuje – będzie miało wyraźny oddźwięk w dalszym życiu. Produkty pozbawione sztucznych dodatków, w 100% ekologiczne, wraz ze zbilansowaną dietą, są w stanie zapewnić dziecku zdrowy start.

Dlaczego żywność ekologiczna jest ważna dla dzieci od najmłodszych lat?

Wybór ekologicznej żywności pozwala na wyeliminowanie sztucznych dodatków, takich jak konserwanty i nie naturalne barwniki, takie jak na przykład tartrazyna, której działanie może być powiązane z późniejszymi zaburzeniami behawioralnymi.

Organizm małego dziecka, nieustannie i bardzo dynamicznie się rozwija. Jednocześnie, szybki rozwój dzieci, czyni je bardziej podatnymi na wszelkie zmiany w żywieniu. Wprowadzenie do menu żywności ekologicznej powinno być priorytetem każdego rodzica, któremu zależy na zdrowiu swojego malucha. W ten sposób, opiekun redukuje ekspozycje małego organizmu na wszechobecną ”chemię”, tak chętnie dodawaną przez wielu producentów do marketowych produktów spożywczych.

Skutki dla zdrowia

Produkty spożywcze są obecnie jednym z głównych źródeł narażenia organizmu na pestycydy fosforoorganiczne. Ma to bezpośredni wpływ z wieloma negatywnymi skutkami zdrowotnymi, które mogą objawić się dopiero po kilku lub kilkunastu latach. Dzieci, które od najmłodszych lat korzystają z dobrodziejstwa produktów ekologicznych, praktycznie nie posiadają śladu pestycydów w swoim organizmie.

Co ważne – zmiana diety może wpłynąć na spadek poziomu tych szkodliwych substancji i wydalenie ich z ciała po zaledwie kilku dniach zmiany produktów spożywczych na te „BIO”.

Jak przekonać dziecko do zmiany nawyków żywieniowych?

Dla niektórych rodziców, zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych małego dziecka może być dość trudnym przedsięwzięciem. Kiedy wyjaśnienie walorów zdrowotnych nieco innego, niż dotychczas dania nie skutkuje – warto podjąć inne próby takie jak np. :

Angażowanie dzieci we wspólne przygotowanie posiłków i wybór produktów spożywczych, które zwykle zachęca dziecko do skosztowania nowych smaków

Jeśli posiada się ogród - lub nawet balkonową doniczkę, można pozwolić dziecku na samodzielne wyhodowanie pomidorów, słoneczników lub truskawek

Wspólne zakupy spożywcze – mogą być również internetowe, w sklepie z ekologicznymi produktami

Wprowadzanie żywności ekologicznej do diety dziecka. Można robić to stopniowo, np. zamieniając dotychczasowo stosowany makaron na ten pozbawiony glutenu

Ekologiczne, drobne przyjemności

Jeśli dotychczas dziecko otrzymywało słodycze – należy czym prędzej zamienić je na zdrowszą alternatywę, ekologicznych, bio słodkości. Można wyposażyć swój schowek w ekologiczne zamienniki słodyczy, które są wyjątkowo smaczne i mają atrakcyjna do spożycia formę. Obecnie, dostępne są czekolady, cukierki, czipsy, lizaki, kremy na kanapki, które nie zawierają szkodliwych cukrów i sztucznych barwników. Można dowolnie wybierać przekąski wśród produktów wegańskich, ekologicznych i bezglutenowych. Organiczne batoniki, można spakować maluchowi do szkolnego plecaka i mieć pewność, że takie „słodycze” nie zawierają sztucznych aromatów ani składników.

Rutyna w diecie dziecka

Zachowanie rutyny posiłków jest kluczowe do wyrobienia w dziecku zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci dobrze reagują na każdy rodzaj pożywienia, jeśli od najmłodszych lat oswajana są z naturalnymi smakami zdrowych warzyw, kasz, ryb i owoców. Przestrzeganie czasów posiłków rodzinnych jest bardzo ważne – pozwala na zachowanie określonego trybu i ułatwia trawienie.

Podsumowując – dokładny i surowy dobór ekologicznych produktów spożywczych, oswajanie już od najmłodszych lat z naturalnymi smakami warzyw i spożywanie posiłków o określonych porach dnia to klucz do zdrowego rozwoju małego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl